Dağ Bisikletçiliği nedir? Nasıl Yapılır? Dağ Bisikletçiliği için en uygun yerler

Admin

Administrator
Yönetici
Tepe bisikletinin derinliklerini keşfetmek isteyenler için kapsamlı bir direkt uçuş hazırlıyoruz. Temel olarak tepe bisikletinin ne olduğu ve kapsamlı bir cihaz listesiyle bunu yapmanın yolları hakkında gerekli tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından tepe bisikletine başlamak için en önemli programlardan biri de deneyim meraklıları için aynı şekilde sınırlı!

Tepe Bisikleti Nedir?
Tepe bisikleti veya MTB, genellikle özel olarak geliştirilmiş tepe bisikletleri ile tepe, çöl veya kayalar gibi sert yüzeylere kurulan bir off-road bisiklet otomobil yarışı spor aktivitesidir. Uzman bisikletçiler, bisikletlerinde kalmaya çalışırken dünyanın farklı yerlerinde mücadele ediyorlar. Off-road kullanımı için özel olarak özelleştirilmiş bisikletler, 19. yüzyılın sonlarından bu yana olmuştur ve başlangıçta çağdaş dünya rakipleri 1950'de meydana gelmiştir. Tepe bisikleti de aynı şekilde dünyanın farklı bölgelerinde önemli bir boş zaman görevidir.

Uygun Bisikleti Seçme
Tepe bisikletinde yeniyseniz, kendi başınıza uygun bisikleti seçmek karmaşık bir şirket olabilir. Her tür motorcu ve yüzey için çeşitli bisikletler sunulmaktadır. Dağ bisikleti çeşitleri hakkında bilgi edinmek ve kendi başınıza uygun bir bisiklet keşfetmek için tepe bisikletlerine odaklanan bölgesel bir bisiklet mağazasına gitmelisiniz.

26 İnç Tepe Bisikleti
Başlangıçta ayrılmış tepe bisikletleri 26 inç jantlarla üretildi, çünkü kenar 29 inç jantlar gibi daha büyük olanlara kıyasla daha küçük boyutlu bir alana sahip olduğunda daha güçlü ve daha fazla etkilenmeye karşı bağışık. Günümüzde, 26 inçlik bisikletler eskisi kadar belirgin değil.

29 İnç Tepe Bisikleti
29 İnçlik bir tekerlek gibi daha büyük tekerlek boyutu daha fazla hız sunar ve kavramayı artırır, ancak genel hareket kabiliyetini azaltır.

21 Hız Tepe Bisikleti
21 Oranlı bir Tepe Bisikleti, farklı yüzeylerde çeşitli oranlarda aile üyesi ile seyahat etmenizi sağlar. 21 Rate Hill Bike, 3 ön ekipmana ve 7 arka ekipmana sahiptir ve piyasadaki en pratik ekipman sistemlerinden birine sahiptir.

Elektrikli Tepe Bisikleti
Elektrik Hill Bisikletler günlük giderek daha belirgin elde edilir. Korunmaları çok daha kolaydır ve genellikle seyahatinize daha fazla yardımcı olurlar.

Tepe Bisikleti yapmanın Yolları?
Tepe bisikletiyle ilgili daha önce çok fazla deneyiminiz yoksa, başlangıçta çim ve düz yüzeyde kullanmanız sizin için en iyisidir. Yetenekli bir bisikletçi ile yüz yüze ders almak için bölgesel kulüpleri arayabilirsiniz. Bisikletin altınızdan çok daha iyi bir şekilde çıkabilmesini sağlamak için vücudunuzu her zaman gevşetmek ve dönüşürken kilonuzu hareket ettirmek çok önemlidir.

Tepe Bisikleti Cihazları Listesi: Tepe Bisikleti için Hangi Cihazlar Gereklidir?
Tepe Bisikleti
Bakımlı ve doğru şekilde uygun bir dağ bisikleti, başlangıçta ihtiyaç duyacağınız araçtır. Tepe bisikletleri, farklı avantajlar ve dezavantajlarla son derece farklıdır, ancak yeni başlayan biriyseniz; ucuz bir giriş seviyesi bisiklet elde etmek sizin için en iyisidir.

Güvenlik başlığı
Dağ bisikleti güvenlik başlığı en önemli güvenlik cihazlarından biridir ve tepe bisikletinde kullanılması gerekir. Uygun bir güvenlik başlığı, travma ve diğer çeşitli kafa yaralanmaları olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Güvenlik Gözlükleri
Özel olarak geliştirilmiş dağ bisikleti gözlükleri veya güvenlik gözlükleri gözlerinizi yağış, toz, kir ve parçacıklardan koruyacaktır. Güvenlik gözlükleri, kolaylık derecenizi artıracak ve karayolu sorunlarını çok daha iyi görmenize yardımcı olacaktır.

Handwear kapakları
Birçok dağ bisikleti el kıyafeti kılıfı, sert bir yüzeye düşme durumunda zarar görme olasılığını azaltmak için tüm eli kaplar.

Tepe Bisiklet Cihazları
Çamurluklar
Dağ bisikleti çamurlukları, lastikler ve bisiklet arasında bir engel görevi görecek şekilde geliştirilmiştir. İşlevi, bisikletin parçacıklardan ve diğer çeşitli yol sorunlarından korunmasına yardımcı olmaktır.

Onarım iş Seti
Kişisel set onarım çalışmaları pek çok bozulmaları kolay cihazlar koleksiyonu ile refixed olabilir, çünkü çok iyi cihazlardan biri.

Faktörü Görmek Video kam
Güvenlik başlığınıza takılı bir video kamera, yer değiştirmelerinizi kendi bakış açınızdan görüntülemek için harika bir yöntemdir. Cihazlarınızla seyahate çıkmaya hazırlanıyorsanız, ek masraflar olabilir. Ek çözüm maliyet tablosunu incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tepe Bisikleti için en uygun zaman ne zaman?
Yaz mevsimi, hava koşulları genellikle tamamen kuru ve daha davetkar olduğu için tepe bisikletini takdir etmek için en iyi dönem olsa da, tepe bisikleti her dönemde kullanılabilir.

Türkiye'de Tepe Bisikleti için En iyi Programlar
Ankara
Ankara, Türkiye'nin finans şehri ve ülkenin ana bölümünde yer alıyor. Aynı şekilde Ankara, tamamen doğal ve tarihi turistik destinasyonlara sahip Türkiye'nin ikinci büyük şehridir. Ankara'da Eymir Gölü, Kızılcahamam ve Dikmen Vadisi gibi şehir tesisine yakın konumda bulunan tepe bisikleti için inanılmaz programlar var. Şehri ve muhteşem tepe bisiklet programlarını bulmak için Ankara'ya seyahat biletinizi ayırtın.

Antalya
Antalya, Türkiye'nin güney kesiminde yer alır ve ülkenin en önemli turistik yerlerinden sadece bir tanesidir. Antalya esas olarak inanılmaz sahil şeritleri ve tamamen doğal cazibesi ile anlaşılsa da, şehir aynı şekilde tepe bisikleti gibi ciddi spor aktiviteleri için de önemli bir tesistir. Antalya'da, Geyikbayırı-Çağlarca-Trabenna bisiklet programı gibi gizlenmiş tamamen doğal cazibelerini bulma imkanı sağlayacak çok sayıda ana hatlarıyla belirlenmiş program bulunmaktadır. Şehri ve farklı tepe bisiklet deneyimlerini takdir etmek için Antalya'ya seyahat biletinizi ayırtın.

İstanbul
İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık ve önde gelen şehirlerinden biridir. İstanbul, şehrin her tarafına yayılmış göze çarpan tarihi mekanlarıyla arka planda sürekli olarak önemli bir öneme sahip olmuştur. Contemporary İstanbul aynı şekilde dışarıdaki hemen hemen her boş zaman aktivitesini ve zorlu sporları keşfedebileceğiniz bir yerdir; kesinlikle tepe bisikleti bir muafiyet değildir. Belgrad Ormanı, Aydos Ormanı ve Kilyos bölgesinde İstanbul'da tepe bisikleti için inanılmaz programlar var. İstanbul'a seyahat biletiniz hazır olduğunda, Boğaz'ı ve şehrin canlandırıcı tepe bisiklet yüzeylerini bulmaya hazırlanırsınız.

İzmirli
İzmir, her yıl sayısız gezginiyle batı Türkiye'nin en büyük ve önde gelen şehirlerinden sadece bir tanesidir. Şehir aynı şekilde birçok zorlu spor aktivitesine ve Yamanlar ve Çiçekliköy gibi inanılmaz tepe bisiklet programlarına da ev sahipliği yapıyor. Şehri bulmak ve tepe bisiklet programlarını denemek için İzmir seyahat biletinizi ayırtın.

Dünyadaki Tepe Bisikleti için en iyi Programlar
Berlin
Berlin muhtemelen menzil ve doğa açısından Avrupa'nın en iyi tepe bisiklet programlarına sahiptir. Aynı şekilde şehir tesisinden de yakınlardalar. Teufelsberg, Berlin'in en büyük bölgelerinden sadece bir tanesidir ve zorlu bir bisiklet gezisi sağlar. İnanılmaz MTB programlarını bulmak için Berlin'e seyahat biletinizi ayırtın.

Barselona
Barselona ile ilgili manzara son derece engebeli, sert ve düzensizdir. Bu nedenle, bu yüzey Serra de Collserola Tamamen doğal Parkı, Parc del Garraf ve Montjuic gibi harika tepe bisiklet programları üretiyor. Şehri ve test tepesi bisiklet parkurlarını bulmak için Barselona'ya seyahat biletinizi ayırtın.

Oslo
Oslo'da sürekli temiz bir nefes alırken çok sayıda küçük göl ve ormanlık alana bineceksiniz. Oslo'daki MTB, Norveç'in farklı topografyası nedeniyle tek başına turistik bir turizm merkezidir ve Oslo'ya seyahat biletinizi ayırtmak, bunu takdir etmenin ilk adımıdır.

Paris
Paris, farklı ortamı, dinamik sosyal hayatı ve çeşitli tarihi mekanları ile gidilmesi gereken harika bir şehir. Şehir aynı şekilde Paris Tepesi Parkı gibi birçok MTB programına ev sahipliği yapmaktadır. Şehri ve inanılmaz tepe bisiklet programlarını bulmak için Paris'e seyahat biletinizi ayırtın.


Oş, Kırgızistan'ın en büyük 2. şehridir ve Özbekistan'ı çevreleyen ülkenin batı kesiminde yer almaktadır. Süleyman Tepesi'nin eteklerinde kurulmuş olan şehir, farklı tepe bisiklet programları sunmaktadır. Şehri ve test MTB pistlerini takdir etmek için Oş'a bir gezi bileti ayırtın.
 
Üst