Kanyoning Nedir? Nasıl Yapılır?

Admin

Administrator
Yönetici
Aşağıda kanyon geçişi ile ilgili tüm önemli bilgileri, bunu yapmanın yollarını ve ihtiyaç duyacağınız gerekli cihazları keşfedebilirsiniz. Türkiye'de ve tüm dünyada kanyon geçişi için tercih edilebilecek en iyi yerler aynı şekilde deneyim avcıları için de oluşuyor.

Kanyon nedir?
Kanyon, yürüyüş, tırmanma, tırmanma, yüzme ve tamamen doğal bir manzarada sıçrayan yüksek uçurumdan oluşan bir dış eğlence görevidir. Kanyon zor başta olmak üzere çeşitli doğal sallamak gelişmeler serpin bir yola uyarak tamamen doğal konumlarına ulaşmak keşfi hakkında her şey var. Sportif aktivite, çok sayıda vahşi bir yolculuğa çıkma yeteneğinin bir karışımıdır ve yüksek bir başarı hissi ile en kabul edilebilir dış görevlerden biridir.

Kanyon Geçişi yapmanın yolları?
Kanyon bir keşif heyecanıdır ve farklı inanılmaz yollara sahip dünyanın birçok bileşeninde sunulmaktadır. Başlangıçta, bir kısmı değil Seyahat yönetmenliğini kadar ya da bir ders almak ve eğer şekil ya da spor etkinliği dışında vücudunun sınırlarını girişimi var. Acemi yollar var ve yetenekli kanyoncular için birçok yola ek olarak birçok kanyon tesisini çökertiyor.

Daha Önce Gitmiştin - Anlaman Gereken Şeyler
Gezmeyi, tırmanmayı, zıplamayı, yüzmeyi ve kaymayı tek bir spor aktivitesine entegre ettiğinizden beri yetenekli bir kanyoncuysanız, güvenliğe de odaklanmanız gerekir.
Başlangıçta kanyoning kursunuzdan sonra kişisel gerekli cihazlarınızı satın almanız gerekir, çünkü bunların çoğu oldukça maliyetlidir.
Kanyon Cihazları Listesi: Kanyon için Hangi Cihazlar Gereklidir?
Kanyon geçişi, çeşitli doğa sporları aktivitelerinin iç içe geçtiği bir görev olduğundan yola bağlı olarak farklı cihazlara ihtiyaç duymaktadır. Örneğin; kanyon yolunuz karşıya geçilecek bir nehir içeriyorsa, yüzme cihazlarınızı da yanınıza almaya hazırdır.

Abseiling Ekipmanları
Birçok kanyon yolunda, bir tepenin altına tırmanacaksınız, bu nedenle halatlar, kablo demeti, destekler, inişler ve karabinalardan oluşan güvenilir bir abseiling ekipmanına sahip olmanız gerekir.

Sırt çantası
Yanınızda çok fazla ekipman getireceksiniz, bu yüzden aslında güvenilir bir sırt çantasına sahip olmak kötü bir kavram değildir. Ekipmanınızın abseiling sırasında sırtınızı zorlamamasını sağlamak için hem kalça hem de göğüs bandı olan bir sırt çantası almanız önerilir.

Güvenlik başlığı
Kanyon geçişinde, gevşetilmiş kayaların çarpması mümkündür ve başınızı bu kayalardan korumak için güvenlik başlığınız vardır. Hava akımı bağlantı noktalarına sahip özel olarak geliştirilmiş bir kanyon emniyet başlığına sahip olmaya hazırdır.

Kanyon Yürüyüşü
Kanyonlar çoğunlukla güvensizdir ve ayaklarınızın üzerinde kalmak için zor tek kanyon ayakkabılarını kullanmanız gerekir.

Cihazlarda Gezinme
Bir pusula, harita ve genel bir kitaptan oluşan eski bir okul navigasyon tesisi, kanyon geçişi sırasında sahip olunması gereken bir şeydir. Vahşi bir atmosferde ahır elde etmek istemezsiniz.

Başlangıçta Yardım Seti
Kanyon yolculuğunuzda acil bir tedavi seti olması gerekir. Harika bir tanesi ağrı kesiciler, antienflamatuarlar, sıvalar, gazlı bez, antibiyotik losyon ve serpme temizleme tablet bilgisayarlarından oluşmalıdır. Cihazlarınızla seyahate çıkmaya hazırlanıyorsanız, ek masraflar olabilir. Ek çözüm maliyet tablosunu incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kanyon Geçişi için en uygun zaman ne zaman?
Rahat sıcaklık seviyeleri ve mütevazı serpme dereceleri, kanyon geçişi için akılda tutulması gereken temel sorunlardır. Birçoğu kanyon yolunun bulunduğu yere bağlı olsa da, yaz mevsimi ve çok erken sonbahar kanyonu takdir etmek için en iyi dönemlerdir. Aynı şekilde, hava koşulları kesinlikle çok daha soğuk olacağından ve kesinlikle bulmak için çok zamanınız olacağından sabahları kanyona başlamak sizin için en iyisidir.

Türkiye'de Kanyon Geçişi için en iyi Yollar
Göynük Kanyonu
Göynük Kanyonu, kanyon geçişi, fermuarlı hücresel astar, yüzme ve mağara keşfinden oluşan büyük bir dış görev tesisidir. Kanyon, bilinen Likya Yöntemi Antalya'nın tamamlandığı noktada yer almaktadır. Göynük Kanyonu'nun sizin için neler sağlaması gerektiğini belirtin ve Antalya seyahat biletinizi ayırtın.

Köprülü Kanyonu
Köprülü Kanyon, Antalya'nın kuzey kesiminde ve Türkiye'nin en iyi kanyon yolları arasında yer almaktadır. Kanyon aynı şekilde rafting merkezleri ile de tanınır ve Köprülü Kanyon'u maksimuma çıkarmak için Antalya'ya uçak bileti ilk adımdır.

Saklıkent Kanyonu
Saklıkent Kanyonu, Türkiye'nin en çok gidilen kanyonlarından sadece bir tanesidir ve Muğla'dadır. Kanyon 18 kilometre uzunluğunda, yüksek ve sıkıdır. Saklıkent Kanyonu, karın çözülmesinden sonra Nisan ayından sonra yürünebilir. Kanyon, Muğla'nın turistik çeşitliliğinin kanıtıdır ve Muğla'ya uçak bileti, onu doğrudan deneyimlemenin ilk adımıdır.

Şahinkaya Kanyonu
Samsun'un birçok muhteşem manzarasına sahip Şahinkaya Kanyonu, Türkiye'nin en büyük ikinci kanyonudur. Şahinkaya kanyonu gezisi sadece bir doğa yolculuğu değildir, çünkü kanyon aynı şekilde birçok tarihi mekana da ev sahipliği yapmaktadır. Şahinkaya Kanyonu'ndaki bu inanılmaz yolculuğun ilk adımı Samsun'a uçak bileti.

Kemaliye Karanlık Kanyonu
Erzincan'da yer alan Kemaliye Karanlık Kanyonu, dünyanın en büyük kanyonlarından sadece bir tanesidir. Erzincan'a gizli cazibesini kontrol etmek için bir uçak bileti almalısın.

Dünyanın en iyi Kanyon Yolları
Interlaken
Interlaken İsviçre'nin bir bölgesidir ve iyi korunmuş Thun Gölü ile Brienz Gölü arasında yer aldığından doğa severler arasında en göze çarpan yerlerden sadece bir tanesidir. Interlaken'deki kanyon geçişi dünya çapında büyük beğeni topluyor ve İsviçre'ye olan biletiniz de bunu takdir etmenizi düşünmek için ilk adım. Interlaken'e Zürih'ten veya İsviçre'nin diğer büyük şehirlerinden trenle hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Yolculuk Zürih ana terminalinden yaklaşık 2 saat sürer. Buna ek olarak, Berne Uçuş terminali Interlaken'e kısa bir mesafede bulunan en yakın terminaldir. Eğitim hattı 4'ü veya 160 veya 21 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Verdon Kanyonu Kanyonu
Verdon Kanyonu, Fransa'nın güneydoğu kesiminde yer alan muhteşem bir nehir kanyonudur. Aynı şekilde "Fransa'nın Büyük Kanyonu" olarak da adlandırılan bu muhteşem manzara, Avrupa'nın dört bir yanından gelen gezginler arasında iyi bilinmektedir. Ayrıca, Fransız Rivierası'ndan kolayca ulaşılabilir. Böylece Marsilya'dan bir araç kiralayarak veya birkaç saat içinde eğitime binerek gelebilirsiniz.

Garda Gölü
İtalya yaygın olarak bilinen bir turistik yer ve sağlayacağı çok şey var. İtalya'ya uçak bileti, tamamen doğal cazibelerini, yemeklerini ve tarihi yerlerini bulmak için giriş. Garda Gölü, tamamen doğal cazibelerinden sadece bir tanesidir ve muhtemelen gezegendeki en iyi kanyon yollarına sahiptir. Göl Venedik ve Milano arasında yer almaktadır.

Sierra de Guara
İspanya'nın kuzey kesiminde yer alan Sierra de Guara, ülkedeki kanyon geçişi için en popüler tesislerden sadece biridir. Kanyonda çok sayıda endemik evcil hayvan ve bitki var. Sierra de Guara'nın sizin için sağlaması gerekenleri bulmak için airaircraft biletinizi İspanya'ya alabilirsiniz.

Huesca, Sierra de Guara'dan bir saat uzaklıktaki en yakın şehirdir. 2 Yer arasında düz bir çizgi olmamasına rağmen, Aguas'a yönlendirilen 341 numaralı otobüs hattına binebilir ve bundan sonra bir taksi rezervasyonu yapabilirsiniz. Bölgesel otobüs şoförü Alosa da Sierra de Guara'ya düzenli geziler düzenlemektedir. Bölgede kolayca seyahat etmenin en pratik yöntemlerinden biri olan kişisel aracınızı kiralamayı düşünebilirsiniz.

Partnach Kanyonu
Partnach Kanyonu, Alpler'in hemen yanında Almanya'nın en güney kesimlerinden birinde yer almaktadır. Partnach Kanyonu, çok sayıda inanılmaz kanyon yolu ile son derece takdir edilen bir dış görev tesisidir. Partnach Kanyonu'nu bulmak için biletinizi bugün Almanya'ya rezerve edebilirsiniz.

Münih, Partnach Kanyonu'nun bulunduğu Garmisch-Partenkirchen'e en yakın şehirdir. Oraya ulaşmak için en iyi yöntem, büyük olasılıkla Münih ana eğitim terminali'nden bir ik ve yüzde elli alacak olan eğitimle. Münih ana otobüs terminali'nden kalkan otobüsler de vardır.
 
Üst