Rafting nedir? Nasıl Yapılır? Rafting için en uygun yerler

Admin

Administrator
Yönetici
Rafting yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri içeren kapsamlı bir direksiyonu bir araya getirdik. Rafting yapmanın yolları ve tarihi başlangıçları hakkında aşağıda listelenen yararlı açıklamaları keşfedebilirsiniz. Ayrıca Türkiye'de ve tüm dünyada rafting yapılabilecek en iyi yerler sizi bekliyor.

Rafting nedir?
Rafting ve beyaz su raftingi, bir deniz aracı veya batmaz bir tekne kullanan ev keyfi görevlerinin dışındadır. Spor faaliyetinin yapıldığı serpintinin günümüze uygun olarak çeşitli problem derecelerine sahiptir. Tek başına yapılabilir, ancak daha tipik olarak takımlarla tamamlanır ve serpintiyi ele almak için büyük ekip çabası gerektirir. Nehir raftingi, kano ve beyaz su raftingi bu spor aktivitesinin en çok tercih edilen tasarımlarından biridir.

Raftingin Tarihi Başlangıcı
İnsanlar, insanlığın arka planı boyunca bir yolculuğa çıkmak veya olta balıkçılığı yapmak için nehirlerde rafting yapıyorlar. Bu cesur spor aktiviteleri görevinin 1811'den beri yapıldığı ve çağdaş varyasyonun 1950'lerde öne çıktığı anlaşılmaktadır. Başlangıçta anlaşılan bu şiddetli spor aktivitesini yapmaya çalışmak, bugünün raftingi için hiçbir cihaz olmadan Serpent Nehri'ne ulaştı. Nehre zararlı yolu nedeniyle Çılgın Nehir denir. Gelecekte, başlangıçta nehir üzerindeki endüstriyel yolculuk 1940'ta etkili bir şekilde gerçekleştirildi.

Rafting, çift taraflı küreklerle 3 metreden 4.3 metreye kadar kayıklarla özel bir kürekle bitiriliyordu. Çağdaş rafting ve beyaz su raftingi, çok kişilik kayıklar ve tek taraflı küreklerle tamamlanmıştır. Deniz taşıtları üzerinde bir grup tarafından hareket ettirilir. Grup, grubun önde gelenleri tarafından deniz taşıtlarının seyrüseferini ve hızını yöneten deniz taşıtlarının talebine doğrudan uzman bir tekne tarafından yönetilmektedir.

Rafting bazı nehirlerde potansiyel olarak ölümcül olabilir, bugün birçok insan tarafından yapılır ve endüstriyel yerlerde risksiz bir dış spor aktiviteleri görevidir. Bu spor aktivitesinde aynı şekilde yarışmalar ve Dünya Çapında bir Rafting Federasyonu var. Yeni başlayanlar için uygun birçok endüstriyel yol ve deneyim derecenize uygun olarak günlük rafting gezilerini, rafting gezilerini açık hava kampını ve beyaz su raftingi turlarını hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Ne Rafting mi?
Beyaz su raftingi, geleneksel raftinge kıyasla daha fazla aktiviteye sahiptir. Takım çalışmasıyla nehre hakim olmak ve zararlı vahşi su endişesini atmak bu spor aktivitesini gerçekten ilginç kılıyor. Beyaz su raftinginin diğer çeşitli sportif aktivitelerden ayıran en iyi bölümü, aktivitenin keyfini sevdiklerinizle paylaşma imkanıdır. 200 Yıllık bir görevdir ve rafting ile tipik bir geçmişi paylaşır. Rafting gibi, doğrudan rafting yapan 8 ila 12 kişilik bir grupla bitti. Dünya çapında çeşitli yerlerde beyaz rafting gezileri düzenlenmektedir. Dünya Çapında Nehir Sorunu olarak da adlandırılan 6 sorun niteliği vardır.

Ders 1: Yetenek derecesi gerçekten temeldir. Bu dereceyi eviniz ve çocuklarınızla deneyebilirsiniz.
Ders 2: Temel kürek yeteneklerine ihtiyaç duyar. Bazı sert serpintileri ve bazı kayaları olan nehirlerde yapılır.
Kurs 3: Bu derece için rafting konusunda biraz deneyime ihtiyacınız var. Bu derece beyaz su raftingi yapan geziler var.
Ders 4: Bu derecede, daha yetenekli olmanız ve manevraları alet dalgalarında yapabilme becerisine sahip olmanız gerekir.
Ders 5: Sadece uzmanların bu derece beyaz su raftingi yapabilmeleri sağlanır. Büyük dalgaları var, azalıyor, bu yüzden olağanüstü manevralara ihtiyacı var.
Ders 6: Bu derece beyaz su raftinginin öncüsüdür ve uzmanlar için de ciddi zararlı olabilir. Kurs 6'ya sahip nehirler en iyi cihazlara zarar verebilir ve tüm alanı bitiren birkaç tane vardır.
Rafting yapmanın yolları?
Nehir raftingi istediğiniz kadar uzun olabilir ve kano gibi yalnız gidebilirsiniz. Kamp yapabileceğiniz veya günlük rafting gezilerini keşfedebileceğiniz çok günlük rafting gezileri vardır. Öte yandan, beyaz su raftingi diğerlerine göre daha şiddetlidir ve mekana bağlı olarak günlük ve 3-4 saatlik seçeneklere sahiptir. Tek başına veya 2-3 kişi ile nehir rafting gezileri yapabilirsiniz. Beyaz su raftingi ekip çalışması gerektirir ve deniz taşıtlarının boyutuna bağlı olarak 8 ila 12 kişi ile tamamlanır. Rafting için en uygun zaman mekana göre atışları değiştirebilir. Bazı rafting gezileri ilkbaharda hazırlanabilir ve nehirle ilgili doğayı seyrederken muhteşem zamanlara yatırım yapabilirsiniz. Birçok insan Norveç ve İsveç'te hareket eden balinaları görmek için fiyort üzerinde kano yapıyor. Bu spor aktivitesinde sürekli olarak çeşitli deneyimler keşfedebilirsiniz.

Rafting keşfetmek keyifli ve ilgi gerektiriyor. Keşfedilecek en iyi yöntem, rafting eğitimine gitmektir, ancak daha önce denediğiniz rafting ile ilgili bazı önerileri anlamaya hazırdır. Raftingi daha zevkli hale getirecek birkaç güvenlik kuralı vardır.

Rafting Kuralları
Raftinge gideceğiniz döneme uygun kıyafetlerinizi seçin. Soğuk hava koşulları için nemli uyum, serpme kat ve uygun nehir ayaklıkları yeterlidir.
Sürekli bir can yeleği ve emniyet kaskı kullanın. Aslında bu cihazlara sahip olmak sizi korumasız tutacak ve istenmeyen zararlı durumlardan kaçınacaktır.
Daha önce raftinge dikkat edin. Kuralları ve emirleri tartışacaklar. Yüksek cephe kaplaması, rafting direktörünün deniz taşıtlarının devrilmesini önlemek için kesinlikle sunacağı en önemli komutlardan sadece biridir. Buradaki işlev, deniz taşıtlarını ve grubunuzu her zaman yağmurda tutmaktır.
Küreğin deniz taşıtının tekerleklerinden sadece biri. Sınırlı tutun ve aşağı inmeyin.
Serpin altına düşerseniz, düz ve ayaklarınızı dereden aşağıya doğru tutun. Bu, daha kolay yüzmenize yardımcı olur ve bacaklarınızı nehirdeki kayalardan kendi başınıza bastırmak için kullanabilirsiniz. Grup ile uzun zamandan beri için serpin kalması gerekir ve eğer deniz üzerinde hızla alacak deniz için yeterli kapalı yüzmek eğer.
Sizi riske atmayacakları için doğrudan raftinginize güvenin. Geziler ilginç dakikalardan oluşabilir, ancak hazırlıklı olduklarını anlayın. Rafting öncesi güvenlik konuşmasındaki riskler konusunda sizi uyaracaklar. Aktiviteyi güvenli bir şekilde değerlendirmek için rafting öncesinde ve rafting boyunca onlara sürekli dikkat edin.
Rafting Cihazları Listesi- Rafting için Hangi Cihazlar Gereklidir?
Birçok spor aktivitesi gibi, rafting cihazlarıyla ilgili anlayış, spor aktivitesini daha basit keşfetmenize ve rafting öncesi güvenlik konuşması boyunca yönergeleri çok daha iyi bilmenize yardımcı olacaktır. Rafting kıyafetini kendiniz satın alabilir ve rafting yerlerinden bir deniz aracı ve kürek kiralayabilirsiniz. Yüksek kaliteli cihazlar çok daha iyi bir rafting deneyimi getirecektir. Rafting için ihtiyacınız olan cihazlardan birkaçını sizin için not ettik.

Rafting Deniz Taşıtları
Rafting tasarımına uygun çeşitli rafting tipi deniz araçları bulunmaktadır. Nehir teknesi, olta balıkçılığı rafting deniz taşıtları, kano, kürek deniz taşıtları, kürek deniz taşıtları ve havaya uçurma kayakları bunlardan birkaçıdır. Havaya uçurulmuş rafting su araçları, serpme spor aktiviteleri için en tipik olanlardan biridir ve bunları rafting gezisi şirketlerinde veya rafting mağazalarında keşfedebilirsiniz. Boyut, kullanıma bağlı olarak değişebilir ve yüksek kalite, dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biridir.

Can Yeleği ve Güvenlik başlığı
Bu cihazlar güvenliğiniz için rafting için olmalıdır. Doğanın gücünü asla göz ardı etmeyin ve daha önce rafting yapmış sertifikalı bir marka can yeleği ve güvenlik başlığı kullanın.

Rafting Ayakkabı
Ayakkabılar veya benzersiz rafting ayakkabıları ayaklarınızı keskin nesnelerden koruyacaktır. Burnu açık ayakkabılar rafting için en iyi seçenekler arasındadır. Kapalı burunlu ayakkabılar da aynı şekilde belirgindir ve her ikisi de yeterli güvenlik sağlar.

Rafting Kürek
Kürekler karbon olmalı ve yüksek kalitede olmalıdır.

Toss Çantalarını Sakla
Serpin altına düşerseniz yararlı olabilecek hazır güvenlik cihazlarını atın. Çanta, size ve deniz taşıtındaki tasarruf birimine bağlı bir ip içerir.

Rafting Kıyafetleri
Vücut sıcak yalıtımı için 2 tip rafting vardır. Bir wetsuit ilkbaharda hazırlanır ve drysuit vücudu kış mevsiminde soğuktan korumak için hazırlanır. Çabuk kuruyan şortlar ve tişörtler yaz için yeterli olacaktır.

Rafting için en uygun zaman ne zaman?
Rafting, nehirlerdeki mevsimsel kira fiyatlarına ve serpme dere fiyatlarına bağlı bir spor aktivitesidir. İlkbahardan başlayarak, serpin tepelerden aşağı iner ve nehir yataklarını doldurur. Bu nedenle, Mart ayından ekim ayına kadar yapılabilir, ancak genellikle yaz aylarında yapılır. Gruba uygun olarak herhangi bir ay sonu türünü seçebilirsiniz. Bu spor aktivitesini grupsuz denemek isterseniz, bunu Mart, Nisan aylarında yapabilir ve yaz aylarında rafting turistlerinin zirvesinde olabilirsiniz.

Mart ve Nisan ayları rafting döneminin başlangıcıdır ve serpme soğuk olabilir. Aynı şekilde, geziler diğer aylara kıyasla kesinlikle daha ucuz olacaktır. Might'ı içeren yaz dönemi, rafting turistlerinin görevlerinin başladığı süredir. Bu aydan itibaren çocuklar için rafting eğitim programları başlıyor ve Mayıs ayında rafting yapmak oldukça zevkli. Yaz aylarında rafting turistleri zirveye çıkar ve bu aylar rafting için en sıkışık zamanlardan biridir. Haftanın birçok günü rafting gezilerini keşfedebilirsiniz. Ağustos ayından sonra yaz dönemi sona erdiğinde rafting gezileri ve rafting yapanların çeşitliliği azalmaya başlar. Sonbahar, rafting sırasında görebileceğiniz en muhteşem doğal ortamlardan birine sahiptir.
 
Üst