Sualtı Dalışı Nedir? Nasıl Yapılır? Sualtı Dalışı İçin En Güzel Yerler

Admin

Administrator
Yönetici
Denizaltı dalışı için uğraşmanız gereken tüm gerekli bilgileri içeren kapsamlı bir rehber hazırladık. Önemli araç takımlarıyla denizaltı dalışı yapmanın yolları hakkında aşağıda listelenen yararlı açıklamaları keşfedebilirsiniz. Ayrıca Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden denizaltı dalışı için en önemli yerlerden birini bulmak için sizleri bekliyor.

Denizaltı Dalışı Nedir?
Denizaltı dalışı, özel olarak geliştirilmiş cihazlarla su yüzey alanının altına inmeyi içeren önemli bir spor aktivitesi ve boş zaman görevidir. Bir eğlence görevi olarak denizaltı dalışı, serpintinin altında listelenen yaşamı ve gelişmeleri keşfetmekle ilgili her şeydir. Uzman bir spor aktivitesi olarak, birçok yarışmacı serbest dalış veya denizaltı yüzmesinde tutulur. Denizaltı dalışı, dünya çapında sayısız sevgili ile son derece önemli bir spor aktivitesidir.

Serbest dalış
Serbest dalış, sadece yüzeye çıkana kadar nefes tutmaya bağlı bir tür denizaltı dalışıdır. Serbest dalışta, sadece bir yolculuğa çıkabilirsiniz, çünkü nefesiniz sizi alabilir ve en zorlu ama tatmin edici sprinkle spor aktivitelerinden sadece biridir. Serbest dalış için birçok nefes tutma yöntemi vardır ve bu kişiselinizi keşfetmeye çalışmanız gereken bir şey değildir.

Dalış
Dalış, "kendinden destekli denizaltı nefes alma cihazı" nın kısaltmasıdır ve yüzeye verilen dalış veya atmosferik stres dalışı gibi diğer çeşitli denizaltı dalış yöntemlerinin aksine yararı nedeniyle denizaltı dalışının en çok kullanılan gelişmelerinden biridir.

Temel Terimler
Backroll
Backroll, serpmeye gitmek için en tipik yöntemlerden biridir. Tüm cihazları iki kez kontrol ettikten sonra, başlangıçta saklama kabınızla serpiştirmeye geri dönersiniz.

Esnetiyor
Fleksiyonlar, sıvılaştırılmış azot tarafından tetiklenen ve eklemlerinizde bir miktar rahatsızlık olarak kendini gösteren bir tür dekompresyon hastalığıdır. Bunu önlemek için, güvenlik zararlarıyla sürekli olarak kademeli olarak yükselmelisiniz.

Hiperventilasyon
Hiperventilasyon esasen kanınızdaki co2 derecesinin aşırı derecede azaldığı dereceye kadar aşırı nefes almaktır. Bu, baş dönmesi ve parmaklarınızda karıncalanma ile sonuçlanır.

Denizaltı Dalışı Eğitimi: Temel Bilgiler nelerdir ve Nerede Keşfedilir?
Denizaltı dalış güvenli bir biçimde denizaltı dalış takdir için satın özel bir yeteneği var ancak bir önceki deneyim gerekmez. Düzenlenmiş yükselme ve alçalma, el işaretleri, yüzdürme ve acil durum yükselişleri, kavramanız gereken 4 yetenektir. Sizi sertifikalı bir dalgıç haline getirebilecek çok sayıda akredite dalış kurumu vardır; giriş seviyesi açık sprinkle akreditasyonunun toplamı 2 ila 4 gün sürer.

Daha Önce Gitmiştin - Anlaman Gereken Şeyler
Havadan, köpekbalığından vb. Artan, azalan el işaretleri ile kendi başınıza bilgi vermeniz kesinlikle size fayda sağlayacaktır.
Denizaltı dünyasının harikalarını yakalamak ve yolculuğunuzu ödüllendirmek için yanınıza bir denizaltı video kamerası getirmelisiniz.
Denizaltı Dalış Cihazları Listesi: Denizaltı Dalışı için Hangi Cihazlar Gereklidir?
Dalış Maskesi
Gözlerinizin deniz altında düzgün çalıştığı ima edilmez, bu nedenle daha net görebilmeniz için bir dalış maskesi kullanmanız gerekir. Dalış maskeleri aynı şekilde kulaklarınızı desteklemenize yardımcı olmak için burnunuzun önünde bir hava cebine sahiptir.

Dalış Yüzgeçleri
Dalış yüzgeçleri hareket hızınızı artırır ve genel olarak vücudunuz üzerinde yönetir. Akıntılara karşı kaldırma ve tarama için önemlidirler.

Wetsuit
Bir wetsuit veya drysuit esas olarak sizi her zaman rahat ettirmek ve cildinizi korumak için oradadır.

Dalış Handwear kapakları
Dalış el giysisi kapakları veya dalış el giysisi kapakları oldukça kalın ve dayanıklı olmalıdır. Ellerinizi her zaman rahat tutmak ve keskin kenarlı kayalardan korumak için esnek ürünlerden üretilmiştir.

Dalış Saklama kabı
Her zaman sprinkle'da nefes almanızı sağlamak için bir dalış saklama kabı vardır ve dalış ekipmanınızın ana unsurudur. Azot, oksijen ve diğer çeşitli önemli gazları içerir.

Düzenleyici kurum
Düzenleyici otorite, saklama kabınızdaki havayı belirli bir stres derecesine dönüştürerek nefes almanızı sağlayan önemli bir araçtır.

Stres ve Derinliğin Değerlendirilmesi
Değerlendirmek bir stres saklama kabı için maliyeti nedir açığa bağlı? dalışınız boyunca saklama kabınızda hava kalır. Derinlik derecenizi önermek için bir derinlik değerlendirmesi vardır. Cihazlarınızla seyahate çıkmaya hazırlanıyorsanız, ek masraflar olabilir. Ek çözüm maliyet tablosunu incelemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Denizaltı Dalışı için en uygun Zaman ne zaman?
Birçok yerde, denizaltı dalışı tüm 4 dönemde sevinebilecek yıl boyunca bir görevdir, ancak yağış ve aşırı rüzgar spor aktivitesini çok daha fazla test eder, böylece yaz dönemi denizaltı dalışı için en iyi zaman hakkında düşünülebilir.

Türkiye'nin En iyi Sualtı Dalış Alanları
İstanbul
İstanbul, çok sayıda denizaltı dalış tesisine ev sahipliği yapmaktadır ve bunların çoğunluğu şehrin güney kısımlarında yer almaktadır. Şehri ve sportif aktiviteyi takdir etmek için airaircraft biletinizi İstanbul'a satın alabilirsiniz.

Antalya
Kaş, Kalkan
Antalya, Türkiye'nin güney kesiminde yer alır ve ülkenin en önemli turistik yerlerinden sadece bir tanesidir. Antalya her ne kadar inanılmaz sahil şeritleri ve tamamen doğal cazibesi ile anılsa da, şehir aynı şekilde Türkiye'nin denizaltı dalışı için en popüler tesislerinden biridir. Kaş bölgesinde, denizaltı dünyasını görebileceğiniz çok sayıda denizaltı dalış tesisi bulunmaktadır.

Kaş'a yakın Kalkan bölgesi, denizaltı dalışı konusunda ülkenin en iyi yeridir. Muğla'ya uçak bileti rezervasyonu, Dalaman Uçuş Terminali'nden Kaş ve Kalkan'a 2 saatlik ek ücretle ulaşmanın en iyi yoludur. Aynı şekilde Antalya'ya gidiş biletinizi de oradan temin edebilirsiniz, ancak Dalaman Uçuş Terminali'nin aksine Antalya Uçuş Terminali'nden ekstra bir ik sahibi olacaktır.

Kemer
Kemer, Antalya'nın önemli bir turistik yeridir ve Antalya Uçuş terminali'ne 60 kilometre uzaklıktadır. Bölgede birinci sınıf dalış merkezleri ile muhteşem denizaltı yaşamını takdir edebilirsiniz. Hem toprak serpin ve şehrin takdir Antalya'ya dönüş bilet rezervasyonu.

Muğla
Marmaris, Fethiye, Bodrum, Akyaka
Muğla, Türkiye'nin en güneybatı kesimlerinden birinde, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Akyaka gibi yaşam alanları ile ülkenin en önemli turistik yerlerinden birinde yer almaktadır. Remove sprinkle vision ve birinci sınıf denizaltı dalış merkezleri ile tüm bu alanlarda denizaltı dalışını takdir edebilirsiniz. Unutulmaz bir yaz tatili geçirmek için Muğla seyahat biletinizi ayırtın.

İzmirli
Karaburun
Karaburun, İzmir'in bir ilçesidir ve şehrin en kuzeybatı kesimlerinden birinde yer almaktadır. Karaburun çok sayıda deniz hayvanına ev sahipliği yapıyor ve onlarla deniz altında iletişim kurma imkanı buluyorsunuz. Karaburun'u ve deniz yaşamını takdir etmek için İzmir seyahat biletinizi ayırtın.

Dünyanın En iyi Sualtı Dalış Alanları
Mısır
Sharm El-Sheikh
Şarm El-Şeyh, Mısır'da iyi korunmuş sahil şeritleri, suları ve resifleri ile anlaşılan muhteşem bir otel topluluğudur. Şehir, Kızıldeniz'in kuzey kıyılarında yer almaktadır. Seyahat biletinizi Şarm El-Şeyh'e rezerve edebilir ve daha önce hiç görmediğiniz bir dünyayı takdir etmeye hazırlanabilirsiniz.

Hurgada
Hurghada, muhteşem denizaltı yaşamı ve birinci sınıf dalış merkezlerine sahip bir sahil şeridi otel topluluğudur. Şehir, Kızıldeniz kıyılarında yaklaşık 40 kilometre uzanıyor ve bu da site ziyaretçilerinin denizin diğer çeşitli bileşenlerine de dalmalarını sağlıyor. Kumlu sahil şeridini ve denizaltı yaşamını takdir etmek için Hurghada'ya seyahat biletinizi ayırtın.

Kuzey Kıbrıs
Kuzey Kıbrıs, denizaltıları keşfetmek için inanılmaz bir yerdir. Dalış tesislerinin çoğunluğu ülkenin kuzey kesiminde yer almakta ve Akdeniz'deki denizaltı yaşamına inanılmaz bakışlar sağlamaktadır. Kıbrıs'a seyahat biletinizi ayırtın ve Kıbrıs'ta dalışı keşfetmeye başlayın.

Marsilya
Marsilya, Fransa'nın en önemli turistik yerlerinden sadece biridir ve ülkenin en güneydoğu kesimlerinden birinde yer almaktadır. Marsilya, kendi bölgesinde popüler bir denizaltı dalış tesisidir. Dalışı ve yaşamı bilinen sahil şeridini takdir etmek için Marsilya'ya seyahat biletinizi ayırtın.

Barselona
Barselona, Akdeniz'deki denizaltı dalışını takdir etmek için en iyi bölgelerden sadece bir tanesidir ve dinamik sosyal yaşamı, tarihi turistik yerleri ve sosyal mirası sayesinde her yıl sayısız gezgin çekmektedir. Keşif dolu ve keyifli bir yolculuk için Barselona'ya seyahat biletinizi ayırtın.
 
Üst